Uçak Binaya Daldı

Güney Amerika’da gerçekleşen komik olayda uçak Binaya Daldı. Malta’da apronda beklemekte olan uçak, kötü hava koşulları nedeniyle pistin yanındaki ofis binasına daldı.

Uçak Binaya Daldı. Dassault Falcon 7X özel jeti, kaza sırasında apronda beklemekteydi. Malta Uluslararası Havaalanında gerçekleşen olayda, aşırı artan rüzgar sebebiyle sürüklenmeye başlayan jet havaalanının yanındaki çiti kırarak yakındaki inşaat firmasına ait olan ofis binasına daldı.

Uçak Binaya Daldı
Kazanın sebebi olarak artan rüzgarlar gösterildi. Yabancı basına göre özel jetin sahibi Lord Michael Ashcroft idi.

Uçak Binaya Daldı

Malta Uluslararası Havaalanının arama ve kurtarma ekibi ve polis kaza ile ilgilenmek üzere olay yerine intikal etti. Kazada yaralanan olmadı. Havaalanı yetkilileri jet sahibinden özür diledi.

Uçak Binaya Daldı
Yetkili kişilerin açıklamalarına göre, jetin fren mekanizmalarında başlayan problem tekerlekleri harekete geçirdi. Rüzgarın etkisiyle sürüklenmeye başlayan jet de çiti kırıp binaya çarptı.

——————————————————————————————————————————————————————————————–

Uçağınız rötar yaptı ?

Son 3 yıl içerisindeki,
Rötar, iptal, aktarmayı kaçırma, uçağa alınmama gibi durumlarda yasalar size €600’ya kadar tazminat hakkı tanıyor.

Hakkini Yedirme Platformu;

  • Yolcu hakları
  • Uçağım gecikti
  • Uçak gecikti
  • Uçağa alınmadım
  • Rötar
  • Uçağım iptal edildi
  • Overbook
  • Aktarma uçuşunu kaçırdım

Gibi yaşayabileceğiniz olumsuz durumlarda olayın üzerine gitmenizi, haklarınızı talep etmenizi ve haklılığınızı ispat edecek girişimlerinizi masrafsız desteklemektedir.

Avrupa çıkışlı uçuşlarda, hava şartları veya olağanüstü hal (terör, deprem vs.) haricindeki durumlarda yaşanan ve aktarma uçuşları da dahil olmak üzere toplamda 3 (üç) saatin üzerinde olan gecikmelerde, havayolu şirketi yolcuya tazminat ödemek zorundadır.

Türkiye çıkışlı Türk uyruklu (THY,Pegasus, Sunexpress…) uçuşlarda ise toplamda 7,5 saati aşan gecikmelerde havayolu şirketi yolcuya tazminat ödemek zorundadır.

Mağduriyetiniz ile ilgili uçuş şirketine başvuru yaptınız ama olumlu sonuç alamadınız mı ?
Sizin adınıza ücretsiz olarak biz uğraşalım, takip edelim.

Uçuş mağduriyetleriniz de sizlere her konuda ücretsiz bilgi ve yardımcı olabilmemiz için bizlere ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu