Online checkin
Biletinizi aldıktan sonra havayolu şirketinden genelde online checkin yapabileceğiniz zaman email gelir. Online checkin ile internetten koltuğunuzu seçebilirsiniz. Eğer bavulunuz yoksa sadece yanınıza çanta alacaksanız online checkin barkodu ile uçağa binebilirsiniz. Barkod size email ya da sms ile geliyor. Kağıt bilet alayım diyorsanız havaalanlarında bulunan kontuarlardan PNR numaranızı girerek kağıt biletinizi de alabilirsiniz. Online checkin en faydalı hızlı binme yöntemidir. Ayrıca Pegasus gibi uçuş firmaları bu işlemler için hediye puan veriyor.

Çanta – Bavul
Uçağa binişi hızlandıran en önemli şeylerden birisi çantadır. Eğer kabin boy çanta ile uçağa binerseniz çantanızı yanınıza alabilirsiniz. Az eşya ile yolculuk etme yazısımıza mutlaka bakın. Havayolu şirketlerine göre ölçüler değişsede yaklaşık ölçüler genelde 55 x 40 x 23 cm ve  maksimum ağırlık: 8 kg dır.

FAST TRACK (Hızlı Geçiş)
Normal bilet almış da olsanız FAST TRACK geçişi kullanabilirsiniz, tek farkı ücretli olması. Eğer gerçekten uçağa geç kaldıysanız ve çok sıra varsa bu geçişi kullanabilirsiniz. Havalanında böyle bir sistem olduğunu girişte danışmadan öğrenebilirsiniz, her yerde olmuyor. İstanbul’da Sabiha Gökçen Havaalanında bulunuyor.
Pegasus online olarak inidirimli satmaktadır.

Pasaport kontol sırası
Eğer iki kişiyseniz ve çok fazla sıra varsa biriniz sıraya girip diğerini bekleyebilir. Bunu tabi sıra dışarı kadar taştıysa yapabilirsiniz. Sıralama demirlerinin oradan sonrasında bunu yapmak zor olacaktır.

Pasaport kontrol ya da kimlik kontrol
Tüm evraklarınızın yanınızda olduğunuzdan evden çıkmadan emin olun.

Son kontroller
Tüm güvenlik ve pasaport kontrollerini geçtikten sonra biniş saatini, biniş kapısını ve kimlikleri son kez kontrol edin. Tam biniş sırasında sürpriz ile karşılaşmak hoş olmayabilir. İnsanlık hali unutulan bişeyler olabilir. Uçuş saati değistirilebilir!

Uçağınız rötar yaptı ?

Son 3 yıl içerisindeki,
Rötar, iptal, aktarmayı kaçırma, uçağa alınmama gibi durumlarda yasalar size
€600’ya kadar tazminat hakkı tanıyor.

Hakkini Yedirme Platformu;

  • Yolcu hakları – Mesela HAMBURG – ANTALYA (€400’ya kadar tazminat hakkı)
  • Uçağım gecikti
  • Uçak gecikti
  • Uçağa alınmadım
  • Rötar
  • Uçağım iptal edildi
  • Overbook
  • Aktarma uçuşunu kaçırdım

Gibi yaşayabileceğiniz olumsuz durumlarda olayın üzerine gitmenizi haklarınızı talep etmenizi ve haklılığınızı ispat edecek girişimlerinizi masrafsız desteklemektedir.

Avrupa çıkışlı uçuşlarda, hava şartları veya olağanüstü hal (terör, deprem vs.) haricindeki durumlarda yaşanan ve aktarma uçuşları da dahil olmak üzere toplamda 3 (üç) saatin üzerinde olan gecikmelerde, havayolu şirketi yolcuya tazminat ödemek zorundadır.

Türkiye çıkışlı Türk uyruklu (THY,Pegasus, Sunexpress…) uçuşlarda ise toplamda 7,5 saati aşan gecikmlerde havayolu şirketi yolcuya tazminat ödemek zorundadır.

Mağduriyetiniz ile ilgili uçuş şirketine başvuru yaptınız ama olumlu sonuç alamadınız mı ?
Sizin adınıza ücretsiz olarak biz uğraşalım, takip edelim.

Uçuş mağduriyetleriniz de sizlere her konuda ücretsiz bilgi ve yardımcı olabilmemiz için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Başvuru Formu