Havaalanında Şok Olay

Havaalanında Şok : Verilen sinyali yanlış anlayan yardımcı pilot uçağın motorunu çalıştırınca yer personeli motorun içine çekildi.

Havaalanında Şok Olay

Mumbai Havaalanında gerçekleşen olayda Air India şirketinden bir teknisyenin uçak motorunun içine çekildiği öğrenildi. Trajik olayda Ravi Subramanian isimli kişi hayatını kaybetti. Olay havaalanında şok etkisi yarattı.

Havaalanında Şok Olay

Olayda hayatını kaybeden teknisyen Ravi Subramanian.

T2 terminalinde park halinde olan uçak Mumbai’dan Hyderabad’a uçmak üzere kalkışa hazırlanıyordu. İçinde yolcularıyla son kontrollerden geçen uçak verilen sinyal üzerine harekete geçti. Uçak motorunun çalıştırılması üzerine bir teknisyen motorun içine çekildi. Durum üzerine havaalanında şok yaşandı.

Havaalanında Şok Olay

Olayda motoru çalıştıran yardımcı pilotun hala eğitim sürecinde olduğu öğrenildi. Havaalanı ve havayolunun başlattığı soruşturmada iki pilota da bu süreçte uçma yasağı konuldu. Air India havayolu şirketi daha önce de iki pilotunun arasında çıkan kavga üzerine pilotları görevden almak zorunda kalmıştı.

Havaalanında Şok Olay

Şirketin Times of India gazetesine yaptığı basın açıklamasında yardımcı pilotun verilen sinyali yanlış anlaması üzerine motoru çalıştırdığı ve bunun sonucunda motora yakın duran bir teknisyenin motorun içine çekilip hayatını kaybettiğini belirtti.

——————————————————————————————————————————————————————————————–

Uçağınız rötar yaptı ?

Son 3 yıl içerisindeki,
Rötar, iptal, aktarmayı kaçırma, uçağa alınmama gibi durumlarda yasalar size €600’ya kadar tazminat hakkı tanıyor.

Hakkini Yedirme Platformu;

  • Yolcu hakları
  • Uçağım gecikti
  • Uçak gecikti
  • Uçağa alınmadım
  • Rötar
  • Uçağım iptal edildi
  • Overbook
  • Aktarma uçuşunu kaçırdım

Gibi yaşayabileceğiniz olumsuz durumlarda olayın üzerine gitmenizi, haklarınızı talep etmenizi ve haklılığınızı ispat edecek girişimlerinizi masrafsız desteklemektedir.

Avrupa çıkışlı uçuşlarda, hava şartları veya olağanüstü hal (terör, deprem vs.) haricindeki durumlarda yaşanan ve aktarma uçuşları da dahil olmak üzere toplamda 3 (üç) saatin üzerinde olan gecikmelerde, havayolu şirketi yolcuya tazminat ödemek zorundadır.

Türkiye çıkışlı Türk uyruklu (THY,Pegasus, Sunexpress…) uçuşlarda ise toplamda 7,5 saati aşan gecikmelerde havayolu şirketi yolcuya tazminat ödemek zorundadır.

Mağduriyetiniz ile ilgili uçuş şirketine başvuru yaptınız ama olumlu sonuç alamadınız mı ?
Sizin adınıza ücretsiz olarak biz uğraşalım, takip edelim.

Uçuş mağduriyetleriniz de sizlere her konuda ücretsiz bilgi ve yardımcı olabilmemiz için bizlere ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu