ucagim_gecikti_rötar_iptal

British Airways CEO’su Cruz, “Çok üzgünüz ve yükümlülüklerimizi takip ederek yaşananları telafi edeceğiz” dedi.

“Çok üzgünüz ve yükümlülüklerimizi takip ederek yaşananaları telafi edeceğiz.” diyen Cruz, sorundan etkilenen yolculara mümkün olduğunca çok esneklik sağlanacağını bildirdi.

Havayolu şirketinin bilgisayar sistemindeki arıza giderilmiş olmasına rağmen özellikle uçuş slotlarının yarıdan fazlasını BA’nın kullandığı Heathrow Havalimanında bazı uçuşların iptal edildiği ve yolcu yoğunluğunun sürdüğü görüldü.

Öte yandan BA, yolcularına havalimanına gelmeden önce şirketin internet sitesinden uçuşlarının durumunu kontrol etmeleri tavsiyesinde bulundu.

Şirketin, yaşanan aksaklıklar nedeniyle uçuşları iptal edilen veya ertelenen yolcuların barınma, ulaşım ve yemek masraflarıyla birlikte toplamda 100 milyon sterlini bulan bir zararla karşı karşıya olduğu belirtiliyor. Şirketin sadece bir günlük operasyonlarını iptalinin yol açtığı maliyet 30 milyon sterlin olarak tahmin ediliyor.

 

Uçağınız rötar yaptı ?

Son 3 yıl içerisindeki,
Rötar, iptal, aktarmayı kaçırma, uçağa alınmama gibi durumlarda yasalar size
€600’ya kadar tazminat hakkı tanıyor.

Hakkini Yedirme Platformu;

  • Yolcu hakları – Mesela HAMBURG – ANTALYA (€400’ya kadar tazminat hakkı)
  • Uçağım gecikti
  • Uçak gecikti
  • Uçağa alınmadım
  • Rötar
  • Uçağım iptal edildi
  • Overbook
  • Aktarma uçuşunu kaçırdım

Gibi yaşayabileceğiniz olumsuz durumlarda olayın üzerine gitmenizi haklarınızı talep etmenizi ve haklılığınızı ispat edecek girişimlerinizi masrafsız desteklemektedir.

Avrupa çıkışlı uçuşlarda, hava şartları veya olağanüstü hal (terör, deprem vs.) haricindeki durumlarda yaşanan ve aktarma uçuşları da dahil olmak üzere toplamda 3 (üç) saatin üzerinde olan gecikmelerde, havayolu şirketi yolcuya tazminat ödemek zorundadır.

Türkiye çıkışlı Türk uyruklu (THY,Pegasus, Sunexpress…) uçuşlarda ise toplamda 7,5 saati aşan gecikmlerde havayolu şirketi yolcuya tazminat ödemek zorundadır.

Mağduriyetiniz ile ilgili uçuş şirketine başvuru yaptınız ama olumlu sonuç alamadınız mı ?
Sizin adınıza ücretsiz olarak biz uğraşalım, takip edelim.

Uçuş mağduriyetleriniz de sizlere her konuda ücretsiz bilgi ve yardımcı olabilmemiz için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Başvuru Formu